Życie warte jest rozmowy

Życie warte jest rozmowy

2 czerwca 2019

informować_ratować_26_06 (2)

Samobójstwo – rocznie popełnia je 800 000 osób. Więcej, niż ofiar wojen i ataków terrorystycznych. Oznacza to, że średnio co 40 sekund ktoś gdzieś odbiera sobie życie. Jeszcze dziś w Polsce zrobi to 15 osób. Powstrzymanie takiego stanu rzeczy jest w naszych rękach.

Dnia 26 czerwca 2019 roku w godzinach 10:00-15:00, w ramach kampanii społecznej Życie warte jest rozmowy, w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie odbędzie się Dzień Wykładów Otwartych poświęcony profilaktyce samobójstw w mediach. W trakcie obrad poruszone zostaną możliwości zapobiegania samobójstwom w środkach masowego przekazu, złożony problem zachowań samobójczych w przestrzeni Internetu, jak również kwestia właściwego korzystania z poradników opracowanych przez specjalistów WHO i Ministerstwa Zdrowia.

Wydarzenie uwieńczy wspólne podpisanie Deklaracji „Życie warte jest rozmowy”, wyrażającej powzięcie konkretnych starań prewencyjnych w praktyce medialnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich pracowników środków masowego przekazu i ludzi mediów. Wspólnie możemy realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby samobójstw w Polsce.

Plan wykładów oraz pozostałe informacje znajdują się w załączniku. Organizatorzy zapewniają catering i lunch. W trakcie całego wydarzenia dostępni będą specjaliści z zakresu prewencji samobójstw. Wydarzenie organizuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Kontakt: Halszka Witkowska (koordynator kampanii) – 605 330 542

zaproszenie edit 3.0-1 zaproszenie edit 3.0-2

Powrót do aktualności