Zaproszenie na konferencję prasową

Zaproszenie na konferencję prasową

9 września 2016

Zaproszenie na konferencję prasową

10 września 2016 godzina 11.00 „Nie pozwól mi zniknąć!”

Rozpoczynamy kampanię społeczną Zobacz… Znikam, której celem jest zwrócenie uwagi na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jest to pierwsza tego typu kampania w Polsce.

Co roku w Polsce samobójstwo popełnia prawie dwukrotnie więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych. Ponad pół tysiąca z nich to dzieci i młodzież do 19 roku życia. Problem ten jednak wciąż funkcjonuje w społeczeństwie jako tabu.

Kampania Zobacz… Znikam, organizowana przez Fundację Zobacz… Jestem obejmuje działania ukierunkowane na szeroko rozumianą edukację społeczną.

Rozpoczną się one wraz z obchodami Światowego Dnia Przeciwdziałania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day)

Zapraszamy na konferencję prasową, wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniem związanym z obchodzeniem tego dnia w Polsce. 

Zorganizowana będzie ona w Warsztacie Warszawskim przy ul. Placu Konstytucji 4 w Warszawie o godz. 11.00

Gość honorowy konferencji: Prof. zw.dr hab. Brunon Hołyst, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego

Tego samego dnia zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa zobaczznikam.pl, która w całości będzie poświęcona tematyce samobójstw wśród najmłodszych osób. Kampania skierowana jest do otoczenia dzieci i młodzieży – do rodziców i instytucji, które mają z nimi bezpośredni kontakt. Będą mogli oni znaleźć w jednym miejscu wszelkie potrzebne informacje i materiały. W tym roku obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom zorganizowane są pod hasłem: Connect, Communicate, Care – Przyłącz się, Informuj, Dbaj. Więcej informacji: https://iasp.info/wspd/pdf/2016/2016_wspd_brochure.pdf

Patronat honorowy nad kampanią objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP) oraz Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne.
Patronat medialny: kampaniespołeczne, kampania Twarze Depresji

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 09 września 2016 roku.

kontakt: fb zobaczznikam

Marta Soczewka: 883 337 883

 

Powrót do aktualności