Suicydologia: teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu profilaktyki samobójstw
Studia realizowane we współpracy z Menedżerską Akademią Nauk Stosowanych w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36.
Zajęcia realizowane w weekendy w trybie hybrydowym – część zajęć prowadzona jest stacjonarnie, w budynku Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych, a część online.
Zajęcia realizujemy raz w miesiącu (sobota i niedziela). Pierwszy zjazd planujemy zorganizować w październiku.
Plan studiów – 180 godzin.
Przedmioty główne* – 120 godzin:
Przedmioty uzupełniające* – 60 godzin:
*Lista przedmiotów może ulec zmianie
Opis i cel studiów:
Studia podyplomowe z suicydologii to pierwsze w Polsce i Europie interdyscyplinarne podejście do problematyki autodestrukcji człowieka. Studia, dzięki swojemu innowacyjnemu oraz interdyscyplinarnemu profilowi, umożliwiają opanowanie konkretnej, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy z tej dyscypliny. Przyczyniają się one do poszerzenia i doskonalenia kompetencji w różnych zawodach, gdzie wymagana jest m.in. umiejętność kontaktu z osobami w kryzysie. Absolwent będzie posiadał zarówno wiedzę praktyczną obejmującą profilaktykę, prewencję oraz postwencję, a także będzie miał podstawy naukowe z obszaru suicydologii, które pozwolą nie tylko na dalszy możliwy rozwój w tym kierunku, ale będą przydatne w kreowaniu programów profilaktycznych i prewencyjnych. Podczas studiów kładziony jest nacisk na zagadnienia z zakresu prawa, kryminalistyki oraz innych nauk penalnych, dzięki czemu, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania, Policji i innych służb mundurowych, detektywi oraz osoby pracujące w pokrewnych zawodach, nie tylko uzupełnią swoją wiedzę z zakresu suicydologii, ale także opanują zagadnienia z zakresu psychologii, psychiatrii, socjologii czy też kultury, co umożliwi im kompleksowe podejście do problematyki opiniowania o charakterze zgonu. Większość zajęć prowadzonych jest w oparciu o case study – studium przypadku.
Warunkiem ukończenia studiów i otrzymania dyplomu jest zaliczenie egzaminu końcowego obejmującego wszystkie bloki tematyczne poruszane w trakcie studiów. Egzamin realizowany będzie stacjonarnie.
Adresaci:
Wykładowcy:
Studia podyplomowe na kierunku Suicydologia stworzone są przez ekspertów w swoich dyscyplinach, członków Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Suicydologiczne:
Rekrutacja:
Zgłoszenia prosimy wysyłać na mail:
studia-podyplomowe@suicydologia.org
W treści: Imię i Nazwisko oraz telefon kontaktowy.
Dodatkowe informacje:
Kierownik studiów: dr. hab. Norbert Malec tel: 517 507 700
Sekretarz studiów: dr Halszka Witkowska
Zapisy: Monika Tadra – tel. 608 353 779, Konstancja Szymacha, tel: 734 455 971
Płatność:
Konto bankowe ZG SPTS
Nr. 46 1090 1883 0000 0001 5485 0735 W tytule: opłata za studia
Kwota 6000 zł przy jednorazowej opłacie, 6800 zł przy opłacie w sytemie ratalnym
UWAGA! Potrzebę uzyskania faktury należy zgłosić przed dokonaniem płatności lub w dniu płatności. Należy przesłać dane do faktury na studia-podyplomowe@suicydologia.org. W innym wypadku nie ma możliwości otrzymania faktury.
Rekrutacja trwa do 1 października