Dzień wykładów otwartych Życie warte jest rozmowy – i ty możesz pomóc

Dzień wykładów otwartych Życie warte jest rozmowy – i ty możesz pomóc

30 listopada 2020

Kampania społeczna „Życie Warte jest Rozmowy” działa już od trzech lat. Przez ten czas zorganizowaliśmy wiele edycji wykładów otwartych oraz stworzyliśmy trzy spoty telewizyjne przybliżające odbiorcom zjawisko samobójstw w Polsce. Przez ostatni rok przeprowadziliśmy specjalistyczne webinary, w których profesjonaliści wypowiadali się na temat różnych aspektów prewencji samobójstw ─ począwszy od tego, w jaki sposób rozpoznać kryzys sucidalny, poprzez sposoby pomagania osobom w kryzysie aż po demaskowanie mitów związanych z samobójstwem. Zorganizowaliśmy również trzy edycje wykładów z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, przypadającego na 10 września.

5 grudnia w godzinach 10.00-15.00, w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”, odbędą się kolejne Wykłady Otwarte (online) pod hasłem „Życie warte jest rozmowy. I ty możesz pomóc”. Są one okazją, aby podsumować dotychczasową działalność, podziękować za uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach, a także poszerzyć swoją wiedzę o kolejne informacje z zakresu profilaktyki zachowań samobójczych.

Organizatorami wykładów są Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Jesteśmy wdzięczni za każde dotychczasowe wsparcie naszej kampanii społecznej. Bez Państwa zainteresowania i udziału nie zdołalibyśmy nawet w niewielkim stopniu wypłynąć na to, w jaki sposób mówi się o problemie samobójstw w Polsce. To Państwo jako nauczyciele, psychologowie, policjanci czy duchowni wykorzystują przekazywaną podczas wykładów wiedzę na co dzień w swojej pracy. To Państwo pomagają swoim bliskim, przyjaciołom
i znajomym w kryzysie psychicznym, oferując im rozmowę oraz wsparcie. Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i każde dobre słowo. Do zobaczenia już wkrótce!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy na wykłady dostępne są na stronie: https://npz3.pl/index.php/konferencje/rejestracja/
Wydarzenie transmitowane będzie dzięki platformie Clickmeeting.
Harmonogram wydarzenia:
10:00 Jolanta Palma – Dlaczego rozmowa może uratować ludzkie życie? Podstawy interwencji kryzysowej

11:15 Lucyna Kicińska – Uzależnienia a zachowania samobójcze
12:30 prof. Adam Czabański – Rola służb mundurowych w prewencji samobójstw
13:45 dr Halszka Witkowska – I ty możesz pomóc – podsumowanie kampanii

Prowadzący wydarzenie: Michał Chlebowski

Powrót do aktualności