Kampania społeczna „Życie Warte jest Rozmowy” działa już od trzech lat. Przez ten czas zorganizowaliśmy wiele edycji wykładów otwartych oraz stworzyliśmy trzy spoty telewizyjne przybliżające odbiorcom zjawisko samobójstw w Polsce. Przez ostatni rok przeprowadziliśmy specjalistyczne webinary, w których profesjonaliści wypowiadali się na temat różnych aspektów prewencji samobójstw ─ począwszy od tego, w jaki sposób rozpoznać kryzys sucidalny, poprzez sposoby pomagania osobom w kryzysie aż po demaskowanie mitów związanych z samobójstwem. Zorganizowaliśmy również trzy edycje wykładów z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, przypadającego na 10 września.
5 grudnia w godzinach 10.00-15.00, w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”, odbędą się kolejne Wykłady Otwarte (online) pod hasłem „Życie warte jest rozmowy. I ty możesz pomóc”. Są one okazją, aby podsumować dotychczasową działalność, podziękować za uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach, a także poszerzyć swoją wiedzę o kolejne informacje z zakresu profilaktyki zachowań samobójczych.
Organizatorami wykładów są Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.
Jesteśmy wdzięczni za każde dotychczasowe wsparcie naszej kampanii społecznej. Bez Państwa zainteresowania i udziału nie zdołalibyśmy nawet w niewielkim stopniu wypłynąć na to, w jaki sposób mówi się o problemie samobójstw w Polsce. To Państwo jako nauczyciele, psychologowie, policjanci czy duchowni wykorzystują przekazywaną podczas wykładów wiedzę na co dzień w swojej pracy. To Państwo pomagają swoim bliskim, przyjaciołom
i znajomym w kryzysie psychicznym, oferując im rozmowę oraz wsparcie. Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i każde dobre słowo. Do zobaczenia już wkrótce!
i znajomym w kryzysie psychicznym, oferując im rozmowę oraz wsparcie. Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i każde dobre słowo. Do zobaczenia już wkrótce!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy na wykłady dostępne są na stronie: https://npz3.pl/index.php/ konferencje/rejestracja/
Wydarzenie transmitowane będzie dzięki platformie Clickmeeting.
Harmonogram wydarzenia:
10:00 Jolanta Palma – Dlaczego rozmowa może uratować ludzkie życie? Podstawy interwencji kryzysowej
11:15 Lucyna Kicińska – Uzależnienia a zachowania samobójcze
12:30 prof. Adam Czabański – Rola służb mundurowych w prewencji samobójstw
13:45 dr Halszka Witkowska – I ty możesz pomóc – podsumowanie kampanii
Prowadzący wydarzenie: Michał Chlebowski