Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom 2017

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom 2017

13 sierpnia 2017

2017_wspd_banner_polish
Pamiętacie jak obchodziliśmy zeszłoroczny Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom? Odsyłamy do zeszłorocznych relacji z wydarzenia:
Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom (10 wrzesień) jest szansą dla wszystkich sektorów- publicznych, organizacji pozarządowych, badaczy, lekarzy, polityków, wolontariuszy, tych, którzy przeżyli próbę samobójczą oraz wszystkich osób zainteresowanych, aby dołączyć z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Zapobiegania Samobójstwom (ang. International Association for Suicide Prevention) do zwrócenia uwagi opinii publicznej na problem zachowań samobójczych, aby wspólnie promować wiedzę opartą na dowodach naukowych w tym zakresie oraz podkreślać efektywne działania profilaktyczne.
light_a_candle_polish_1

CycleFun-3

Wydarzenie to ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób, aby w dniu 10 września 2017 roku, który jest Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom, na chwilę pomyśleć na temat problemu samobójstw.
Wspólnymi siłami możemy zwrócić w Polsce uwagę na zagadnienie samobójstw !

            10 września o 20.00 zapalmy świecę w pobliżu okna na znak wspólnych działań profilaktycznych oraz wsparcia dla bliskich oraz osób, które doświadczyły próby samobójczej.

  • Okażmy wsparcie idei zapobiegania samobójstwom
  • Uczcijmy pamięć bliskich, którzy odeszli
  • Okażmy wsparcie tym, którzy przeżyli próbę odebrania sobie życia

Zdjęcia waszych zapalonych świec przesyłajcie na adres pts@suicydologia.org

 

kolaz

 

Pamiętajmy, że samobójstwom można i trzeba zapobiegać !

                 Poświęć minutę, ocal życie!

Więcej informacji: www.iasp.info

Powrót do aktualności